טיפים להזמנת הובלה

לאופן שבו תזמינו את ההובלה יש משמעות גבוהה על שביעות רצונכם מהשירות ומהמחיר שתשלמו. במידה שתזמינו מובילים איכותיים בדרך המומלצת, תוכלו ליהנות משירות איכותי ואפילו לחסוך במחיר בעוד שאם לא תזמינו חברת הובלה מתאימה, אתם עלולים להיתקל בקשיים והוצאות לא מתוכננות. אנו כאן כדי להסביר איך להזמין הובלה ואילו דגשים חשוב להכיר.

את הטיפים להובלה שלפניכם אספנו על בסיס 10 שנות הניסיון שלנו בענף ההובלה בישראל ואנו בטוחים שאם תיישמו אותם תוכלו ליהנות משירות מקצועי ואמין בעלויות הוגנות.


משווים מחירים וחוסכים בהובלה!

השוו מחירי הובלה בחינם ובלי סיכון וחסכו עד 40% במחיר


התאמת המובילים להובלה

להתאמת המובילים לסוג הובלה יש משמעות גבוהה על איכות השירות ועל המחיר שתשלמו עבורו.

הרעיון הוא להזמין מובילים שיוכלו להתמודד עם האתגר באופן המיטבי אך יחד עם זאת לא יגבו מחיר יקר.

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא להתאים את המובילים להובלה. במידה שאתם מזמינים הובלה קטנה שמסתכמת בפריט או מספר פריטים (אפילו גדולים כמו הובלת מקרר), הזמינו מוביל עם טנדר או רכב מסחרי שמתמחה בהובלות קטנות. מוביל כזה יכול להוביל פריטים באופן מושלם ולגבות מחיר זול יותר ביחס לחברת הובלה שמתמחית בהובלת דירות שתגיע עם משאית וצוות של מספר מובילים.

לעומת זאת אם אתם עוברים דירה, כדאי מאוד להזמין חברת הובלה שמתמחה בכך ושיש לה את האמצעים להשלים את העברת הדירה באופן המצופה.

באתר ASK5 הצעות המחיר מותאמות לכם באופן אוטומטי בהתאם לסוג ההובלה שתבחרו. יש לכם הובלה קטנה? ניתן עדיפות למובילים זולים עם רכב מסחרי בעוד שאם צריכים להוביל דירה, תקבלו הצעות של חברות גדולות יותר עם מספיק סבלים ומשאית גדולה.

מובילים עם ביטוח

תאונות לצערנו קרו ויקרו גם בעתיד אך נשאלת השאלה מי יפצה אתכם במידה שיגרם נזק לתכולת ביתכם

אם לחברת ההובלות יש ביטוח הובלות תקף, כנראה שיהיה לכם הרבה יותר פשוט לדרוש פיצוי. יתרה מכך, אנו מאמינים שביטוח הובלות הוא אחד האמצעים הטובים ביותר להבדיל בין חברת הובלות מקצועית שמשקיעה בשירות ולוקחות אחריות על ההובלות שהיא מבצעת, לבין מובילים מפוקפקים או לא מקצועיים.

אל תסתמכו על הבטחה בעל פה. דרשו לראות ביטוח הובלות תקף.

יש מובילים שינסו להציג את ביטוח הרכב כביטוח הובלה. זאת הטעיה ומדובר בשתי פוליסות שונות לחלוטין. בנוסף חשוב לבדוק את השם שעל הפוליסה ואת התוקף.

הזמנת מנוף הרמה

מנוף הרמה הפך לחלק כמעט בלתי נפרד מהובלת דירה וכיום כמעט אין מובילים שינסו להוריד חפצים גדולים בחדר המדרגות (בהיעדר מעלית או כשהמעלית אינה ממתאימה). בדקו אם אתם צריכים הובלה עם מנוף. הבדיקה יכולה להיעשות עם המובילים שמגיעים אליכם להצעת מחיר.

במידה שצריך מנוף, מומלץ להזמין אותו מראש ולדאוג שהוא יהיה באורך המתאים.

מנוף הרמה מתומחר לפי שעה אם כי ניתן לעתים לקבוע מחיר פיקס עבור השירות. בדקו מה משתלם יותר בהתאם לכמות התכולה שבדירה. כמו כן בדקו אם צריך מנוף בדירה שאליה מעבירים את החפצים ואם צריך לשמור לו מקום בחניה.

פירוק והרכבת רהיטים

הובלת רהיטים כמו ארונות, חדרי שינה או מדפים, מחייבת פירוק והרכבה מכיוון שלא ניתן להוביל אותם כמו שהם. במידה שאתם צריכים להעביר רהיטים, אנו ממליצים לבדוק מה העלות של פירוק והרכבה על ידי המובילים כבר בהצעת המחיר. אם יש לכם ״ידיים טובות״ תוכלו לפרק ולהרכיב את הרהיטים בעצמכם ולחסוך בעלויות.

יש חברות הובלה שהפירוק וההרכבה נעשים על ידי המובילים ויש חברות שמביאות נגר שמתמחה בכך. במידה שיש רהיטים יקרים ומורכבים, אנו ממליצים לבחור באופציית הנגר. אם אתם מפרקים את הרהיטים, צלמו אותם לפני ובמהלך הפירוק כדי שתזכרו איך להרכיבם מחדש. כמו כן חשוב לשמור על הברגים והחלקים האחרים בשקית ולהצמיד אותה עם מסקינטייפ לרהיט המפורק.

הזמנת הובלה מוקדמת

אחת הבעיות הנפוצות היא הזמנת הובלה ברגע האחרון או בהתרעה קצרה. במצב כזה אתם עלולים למצוא את עצמכם בלי מובילים מומלצים, להתפשר על תאריך ושעות לא נוחים ולעתים גם לשלם יותר על ההובלה.

אנו ממליצים להזמין הובלת דירה כחודש מראש ואם אתם עוברים דירה בקיץ, הזמינו אפילו חודש וחצי לפני. בהובלת פריטים בודדים המצב פחות בעייתי ולמעט חודשי הקיץ, לא צריכה להיות בעיה להזמין את השירות גם יום לפני.

באתר ASK5 תוכלו להשוות הצעות מחיר של מובילים וחברות הובלה שפנויים בתאריך מבוקש. כל הצעות המחיר שתקבלו יהיו לתאריך שתבחרו בלבד.

השוואת מחירי הובלות

בדיקת חוות דעת

תמיד כדאי לבדוק חוות דעת על חברת ההובלה או המובילים שאתם שוקלים להזמין. יש אינספור דרכים לבדוק חוות דעת על בעלי מקצוע כשהדרך המומלצת לטעמנו היא להיעזר בכרטיס העסק של המובילים בגוגל או פייסבוק.

בעידן הדיגיטלי המחקר של חברות הובלה הופך לפשוט מאי פעם. הקלידו בגוגל את שם החברה ו/או המוביל שפנה אליכם ובדרך כלל תוכלו לקבל מידע רב ערך. אם אתם נתקלים בחברת הובלה וותיקה בלי חוות דעת, יכול להיות שהמוביל לא ממש עוסק בשיווק אך יכול להיות מצב של חברה שמחליפה שמות כדי להימנע מצפייה בביקורות שליליות!

הצעת מחיר בדירה

הצעת מחיר להובלה של מספר פריטים או דירה שלמה צריכה להיות בדירה שלכם ולא בטלפון. עליכם להבין שיש משתנים רבים שיכולים להשפיע על התמחור ובדרך כלל לאדם הממוצע קשה להעביר אותם בשיחת טלפון. ביקור להצעת מחיר הוא חינמי וכל חברת הובלה מומלצת תתעקש על כך.

הפיתוי לקבל הצעת מחיר בשיחת טלפון מאוד גדול אך אנו מפצירים בכם להימנע מכך לאור הבעיות שיכולות להיווצר בעקבות זה.

הצעת מחיר כתובה

בביקור להצעת מחיר המוביל יכתוב את כל הפריטים שצריך להעביר לרבות רהיטים, מכשירי חשמל וכמות ארגזים צפויה. מאחר שהצעת המחיר מתבצעת לפני שאורזים את הדירה, קיים קושי להעריך את כמות הארגזים ולכן אנו ממליצים לציין את כמות הארגזים הצפויה ואת המחיר לתשלום או לזיכוי עבור כל ארגז עודף או חסר ביחס להצעה הראשונית.

תקראו היטב על מה אתם חותמים וודאו שמדובר בהצעת מחיר ולא הסכם או חוזה למעט מצבים שהדבר ידוע לכם. כבר היו מקרים שאנשים חתמו על הצעות מחיר שלאחר מכן התבררו כחוזים מחייבים!

חתימה על חוזה הובלות

מצאתם מובילים איכותיים? מעולה! עכשיו צריך לחתום על חוזה שמסדיר את תנאי ההובלה, המחיר, התאריך והשעה וכל מה שהיא כוללת לרבות פריטים, מספר ארגזים, שירותי מנוף, פירוק והרכבה ואפילו מספר מובילים. ציינו בחוזה מה קורה במצב של איחור, היעדרות או בעיה אחרת.

ניתן להוריד חוזה הובלות באתר ASK5 בחינם. התאימו אותו לצורך שלכם והחתימו את המובילים. אם למובילים יש חוזה מוכן, קראו אותו בעיון ובקשו להוסיף כל פרט שנראה לכם חיוני.

קרטונים למעבר דירה בחינם

חשוב לארגן קרטונים למעבר דירה בשלב מוקדם ככל שניתן, עוד לפני האריזות. ניתן לרכוש קרטונים אבל אפשר לחסוך בעלויות ולקבל כמה בחינם. מובילים רבים מספקים קרטונים בתוספת כספית סמלית או בחינם.

מרבית המובילים באתר ASK5 מספקים קרטונים למעבר דירה בחינם. אנו ממליצים להעלות את הסוגיה כבר בשלב קבלת הצעות המחיר. בשלב זה המובילים יעשו מאמצים כדי שתבחרו בהם ובדרך כלל גם יסכימו לתת לכם קרטונים לאריזה.

שירותי אריזה לפי צורך

אריזת דירה למעבר היא אחד החלקים הכי מתסכלים במעבר. מדובר במשימה הארוכה והתובענית ביותר שלעתים קרובות מצריכה מספר שבועות של מגורים בדירה לא נוחה כשמרבית החפצים והבגדים כבר ארוזים בקרטונים. חברת אריזה למעבר דירה יכולה לסייע לכם לארוז את כל החפצים בתוך יום או יומיים ולסדר אותם בדירה החדשה.

באתר ASK5 ניתן להשוות גם מחירי אריזה למעבר דירה ולהזמין את השירות במחיר זול יותר. כמו כן באפשרותכם להזמין אריזה והובלה שנחשב לשירות חסכוני יותר.

שירותי אחסנה לפי צורך

יש לכם חפצים שאין לכם היכן לאחסן? רהיטים שלא נמצא להם מקום בדירה החדשה? אחסון תכולת דירה הוא השירות שיסייע לכם לאחסן את החפצים באופן בטוח לכל פרק זמן.

אם אתם צריכים לאחסן את החפצים, אנו ממליצים לבחון הצעות מחיר להובלה ואחסנה שיכולים להיות חסכוניים יותר. כמו כן כדאי לעקוב אחר ההמלצות שלנו בכל הקשור לשירותי אחסנה.

טיפ למובילים

טיפ למובילים הוא תשלום מקובל אך לא חובה והגובה שלו תלוי במידת שביעות הרצון שלכם מהשירות שקבלתם.

תשלום הטיפ למובילים יתבצע בסיום וגובהו עומד על בין 10% ל-15% מעלות ההובלה. תשלום זה יחולק בין המובילים שנתנו לכם שירות.

מומלץ להכין כסף מזומן מבעוד מועד לתשלום הטיפים. כמו כן כדאי למנוע הפתעות ולסכם מראש כמה מובילים מגיעים כדי לבצע את ההובלה, ולפי זה לגזור את הסכום וסוגי השטרות שצריך להכין מראש.

השוואת הצעות מחיר

מחיר הובלה הוא משהו משתנה שתלוי בהרבה גורמים כמו סוג הובלה, עונתיות, מורכבות ותמחור של כל חברת הובלה. לכן מומלץ להשוות מספר הצעות מחיר של מובילים מומלצים לפני שמזמינים הובלה.

באתר ASK5 תוכלו להשוות הצעות מחיר להובלה בחינם ובלי סיכון. מלאו את הפרטים של ההובלה או התקשרו אלינו ובתוך 3 דקות תוכלו להשוות עד 5 הצעות של מובילים זמינים שמתחרים ונותנים לכם את הצעות המחיר הכי טובות. באופן הזה תוכלו לחסוך מאות שקלים להזמנת אותה הובלה בדיוק.

מובילים מקומיים

מובילים מהעיר שלכם יכולים לתת לכם הצעות מחיר זולות יותר ביחס למובילים רחוקים. הסיבה נעוצה בכך שמוביל שקרוב אליכם לא צריך לבזבז זמן ודלק כדי לבצע את ההובלה.

השוואת המחירים באתר מתבצעת באופן חכם שנותן עדיפות להצעות מחיר של מובילים שנמצאים באזורכם. כמו כן המערכת יכולה לעתים לצרף אתכם אל הובלה על הדרך וכך לחסוך עוד יותר במחיר.

מספר המובילים

אנחנו רוצים מספיק מובילים כדי שההובלה תתבצע כראוי אך לא כדאי שיהיו יותר מדי מובילים מהסיבה שלעתים זה יכול לעשות יותר אי סדר מאשר להועיל. כמו כן ריבוי מובילים עלול לשים אתכם במצב לא נעים בזמן תשלום הטיפ.

סכמו מראש כבר בחתימה על החוזה על מספר המובילים שיגיעו כדי לבצע את ההובלה. באופן הזה תדעו למה לצפות ותוכלו לוודא שיהיו מספיק סבלים לביצוע ההובלה שלכם.

שמירת חניה למשאית או למנוף

משאית הובלה צריכה לא מעט מקום ובדרך כלל גם למשך מספר שעות. חשוב שהמיקום של החניה יהיה בסמוך ככל שניתן לכניסה לבניין כדי להימנע מחיובים מיותרים. בערים צפופות או בשכונות עם מחסור בחניות עלול להיווצר בעיה בחניית המשאית של המובילים.

נושא החניה צריך לעלות על ידי המובילים בשלב הצעת המחיר וחתימה על חוזה, אך אם זה לא קורה, כדאי שתקחו יוזמה ותבדקו מי צריך לשמור חניה והיכן. בעיות חניה למשאית או למנוף עלולות לעכב את ההובלה ולגרום לבעיות והוצאות מיותרות.

הובלה עצמית של חפצים יקרים

יש לכם תכשיטים או פריטים יקרי ערך אחרים? כדאי שתדאגו להוביל אותם באופן עצמאי. אף על פי שניתן לסמוך על מרבית המובילים, אנו לא ממליצים לתת להם את האחריות על פריטים יקרי ערך או שבירים במיוחד.

הכינו ארגז, תיק או מזוודה שבה יארזו כל החפצים היקרים. כמו כן כדאי להוסיף לתיק גם מסמכים חשובים כמו דרכונים, תעודות, מסמכים רפואיים וכיוצא בזה.

בדיקת המרחק מהחניה לבניין

חניה שנמצאת במרחק שעולה על 15 מטר מכניסת הבניין עלולה לייקר את ההובלה אצל חלק מהמובילים ולכן חשוב לבדוק את הנושא ואפילו להסביר לשכנים את המצוקה הזמנית כדי להתחלף איתם בחניות לזמן ההובלה.

נושא המרחק של החניה מהכניסה כמו גם תנאי הובלה אחרים שיכולים להשפיע על השירות ועל התמחור צריכים להיבדק בשלב הגעת המובילים לצורך הצעת מחיר. אל תשאירו מקום להפתעות ובדקו כל פרט שיכול להשפיע על ההובלה.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך