טיפים למעבר דירה

מעבר דירה הוא תהליך מורכב שדורש תשומת לב לאינספור פרטים, החל מהתארגנות ואריזה דרך הזמנת מובילי דירות מומלצים ועד להיערכות נכונה ביום המעבר. התארגנות נכונה יכולה לעשות את ההבדל בין מעבר דירה חלק ונעים לבין חוויה מתסכלת ומעייפת. במדריך שלפניכם ריכזנו טיפים למעבר דירה שיכולים לעשות את ההבדל בין מעבר מתסכל לבין אחד שזורם ועובר בהצלחה.

כל הטיפים למעבר דירה שמוצגים לכם, נכתבו על סמך ניסיון צוות האתר ומובילים מנוסים שרשומים אליו.

שמירת חניה למובילים

אחת הסוגיות הנשכחות בהזמנת חברה להובלת דירה היא החניה למשאית של המובילים. לעניין הזה יש השפעה אדירה על משך הזמן של ההובלה, על האווירה הכללית ואפילו על המחיר שתשלמו.

מעבר לעניין הנוחות חשוב לדעת שהובלת דירה שבה המרחק בין הכניסה לבניין לבין המשאית של המובילים עולה על 30 מטר, יכולה להתייקר בעשרות אחוזים (נקודה זו אפילו מצויינת בחוזי הובלה רבים שאנשים חותמים עליהם בלי לשים לב לסעיף הקטן הזה).

כמו כן שמירת חניה בקרבה לכניסה לבית או לבניין תייעל את התהליך, תקצר אותו ויכולה אפילו לעזור לכם לשמור על אווירה חיובית בזמן העמסת ופריקת הארגזים והציוד שלכם.

השוואת הצעות מחיר

מחיר הובלה יכול לנוע בטווח רחב של עלויות ואפילו הובלת דירה זהה יכולה להיות מתומחרת על ידי מובילים שונים בהפרשים של למעלה מ-100%. מעבר לכך ישנם גורמים נוספים שיכולים להשפיע על המחיר ובכלל זה עונתיות, תמחור שונה של חברות הובלה שונות וכיוצא בזה.

לאור זאת הדרך הטובה ביותר להזמין הובלה במחיר הוגן ואפילו זול, היא להשוות הצעות מחיר של מובילים וחברות הובלה מתאימים.

האתר ASK5 מאפשר לכם לעשות את זה בחינם ובלי התחייבות. מלאו את הפרטים ובתוך דקות תחזיקו בעד 5 הצעות מחיר ממוקדות שתפורות בדיוק לצורך שלכם. ההצעות ניתנות על ידי חברות הובלה באזורכם שפנויות בתאריך שציינתם ומוכנות להתחרות ולהוזיל את המחיר כדי שתבחרו בהן.


משווים מחירים וחוסכים בהובלה!

השוו מחירי הובלה בחינם ובלי סיכון וחסכו עד 40% במחיר


קרטונים בזמן הצעת מחיר

רבים שואלים היכן למצוא או לקנות קרטונים למעבר דירה ואפילו כתבנו מדריך שמסביר איך להשיג קרטונים למעבר באופן מהיר ויעיל. יחד עם זאת מעטים מבינים שלמובילים שפונים אליכם בזמן הצעת המחיר (במידה שהשתמשם בשירותי האתר), יש מלאי של קרטונים לאריזה.

הקרטונים האלה משמשים את המובילים כדי לארוז דירות ואפילו כדי למכור אותם ללקוחות שעוברים דירה.

היתרון של גולשי האתר הוא הרצון של חברות ההובלה והמובילים שנותנים הצעות מחיר, לסגור את העסקה והם יעשו מאמצים רבים כדי להשיג את המטרה הזאת. אחת הדוגמאות הטובות לכך היא הורדת המחירים אך יש גם ניסיון לשפר את ההצעות באמצעות שירותים שונים ובכלל זה לתת לכם קרטונים למעבר דירה בחינם או בסכום סמלי.

קבלת קרטונים בחינם היא דבר מקובל למדי בהובלות דירה שמתבצעות דרך האתר.

להזמין מובילים חודש לפני המעבר

כולם רוצים להזמין חברות הובלה מומלצות ואמינות ולכן יכול להיות מצב שאם לא תקדימו לעשות זאת, תישארו בלי מובילים מומלצים או שתיאלצו להתפשר על שעה לא נוחה.

הדבר מקבל משנה תוקף בתחילה או בסוף כל חודש ובעיקר בחודשי הקיץ. בתקופות אלה מעברי הדירות נמצאים בשיא והביקוש לשירותי הובלה עולה לעתים גם במאות אחוזים.

אנו ממליצים לשריין חברת הובלה חודש לפני המעבר ואם אתם עוברים בקיץ, אפילו חודש וחצי לפני.

הזמנת מובילים מומלצים

אנשים רבים חוששים מהעבודה עם מובילים. אינספור סיפורים על עקיצות, היעלמויות, העלאות מחירים ושירות לקוי הם עניין שבשגרה. הבשורות הטובות הן שיש מובילים מומלצים רבים ומהניסיון שלנו בעבודה עם חברות הובלה, אנו יכולים לומר לכם שרוב המובילים מקסימים וישמחו לתת לכם שירות הוגן ומקצועי.

הבעיה היא עם אותם טיפוסים בעייתיים שצריך לעשות הכל כדי להימנע מעבודה איתם. איך עושים את זה?

  1. הזמינו חברת הובלה עם המלצות של לקוחות קודמים.
  2. וודאו שלחברת ההובלה יש ביטוח מתאים. תוכלו לקרוא כאן על סוג הביטוח והאופן לבדיקה שלו.
  3. אל תתפתו רק למחיר. לעתים הזול יכול להתברר כיקר ביותר.

לא לקבל הצעת מחיר טלפונית

הצעת מחיר טלפונית נוחה אבל פה מסתיימים היתרונות שלה. כמו שהצעה טלפונית נוחה, היא עלולה להיות מסוכנת ולהפוך את ההובלה לסיוט.

זכרו שמאפייני ההובלה מגוונים ולעתים קרובות אפילו אתם לא מבינים שלפרטים קטנים יכולה להיות השפעה גדולה כל כך. הצעת מחיר בדירה שצריכים להעביר היא דבר מחוייב המציאות ואין להתפשר עליו.

כל הצעת מחיר להובלת דירה צריכה להיות בדירה שמעבירים. במעמד הפגישה, המובילים יוכלו לראות מה צריך להוביל ולהכיר טוב יותר את תנאי ההובלה וכך יוכלו לתת הצעת מחיר אמינה ומדוייקת.

הצעת מחיר טלפונית יכולה להיות מקור לבעיות ואי הבנות, ובסופה היא יכולה להשפיע על השירות ועל המחיר הסופי.

חתימה על חוזה לאחר שקראתם אותו בעיון

חוזה הובלה הוא דבר קריטי וחשוב שתחתמו עליו יחד עם נציג של חברת ההובלה. ניתן להוריד ולהדפיס חוזה הובלה באתר ולהשתמש בו בחינם (לשימוש אישי).

אף על פי כן חשוב להבין על מה חותמים ולקרוא את ההסכם בעיון. במועצה לצרכנות נתקלנו בתלונה של גולשת שהזמינה מובילים להצעת מחיר (לא באמצעות האתר), ואלה החתימו אותה על הצעת מחיר. הבעיה היא שהכותרת היתה הסכם ולא הצעת מחיר, מה שלבסוף הוביל לבעיות ולדרישה מהלקוחה לכבד את החוזה ולהזמין את אותה חברת הובלות.

לבדוק אם נדרש מנוף (גם בדירה שעוברים אליה)

מנוף הרמה הוא כלי מעולה להובלת חפצים גדולים שלא ניתן להעביר במעלית או בחדר המדרגות. אם להיות כנים, מובילים רבים יעדיפו להזמין מנוף ולא להתחיל לסחוב חפצים בחדר המדרגות.

למנוף הרמה יתרונות רבים וטובים אך הוא עולה כסף וצריך להזמין אותו מראש. לכן חשוב להיערך בהתאם ולבדוק אם ומה צריך להוביל עם מנוף ולכמה שעות צריך לשריין אותו. בנוסף חשוב להבין אם נדרש מנוף בדירה החדשה שאליה אתם עוברים. בנוסף כדאי לוודא שלמנוף יש מקום חניה פנוי מתחת לדירה.

טיפים למובילים

הימנעו מהפתעות ובקשו להבין מנציג ההובלה כמה מובילים יגיעו אליכם כדי להוביל את הדירה. זכרו שאנחנו צריכים מספיק מובילים מצד אחד אך לא יותר מדי מצד שני מפני שהתרומה של יותר מדי סבלים מוטלת בספק ומפני שהעלות של הטיפים עשויה לגדול למימדים גבוהים מדי.

הסכום לטיפ לכל מוביל עומד בממוצע על 50 שקלים אם כי הדבר תלוי בכם ובמידת שביעות הרצון שלכם וכבר שמענו על טיפים גבוהים יותר.

אריזת הדירה בדרך הנכונה

כמעט כולם מתמקדים כל כך בהזמנת מובילים עד כדי כך שהם שוכחים את המשימה הכי מאתגרת במעבר דירה שהיא האריזה. אריזת דירה היא תהליך שמתחיל במיון ונמשך באריזה וארגון שיכולים להימשך שבועות. לפניכם טיפים מרכזיים לאריזת דירה למעבר. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במדריך לאריזת דירה למעבר.

  1. מומלץ להתחיל לארוז דירה בגודל ממוצע כחודש לפני המעבר. זכרו שמדובר בתהליך ארוך ומייגע וחשוב להשאיר מספיק זמן כדי לסיים אותו בהצלחה.
  2. נצלו את המעבר כדי למיין את החפצים ולעשות סדר. בדקו מה אתם מתכוונים להעביר ומה ניתן למכור, למסור או לזרוק. באופן הזה תוכלו לעשות סדר בדירה החדשה ואפילו לחסוך במחיר הובלה של חפצים ורהיטים שאין לכם צורך בהם.
  3. הכינו קרטונים למעבר דירה וחומרי אריזה. ניתן לעשות את זה במספר דרכים אם כי אנו ממליצים לבקש מהמובילים שפונים אליכם באתר או לרכוש מאחת החנויות המומלצות שמתמחות בכך כדוגמת ״בסטבוקס״ או ״הכל למוביל״.
  4. התחילו לארוז את החפצים שאתם לא צריכים וככל שתתקדמו למועד המעבר ארזו חפצים חיוניים יותר.
  5. ארזו כל חדר בנפרד ואל תערבבו את תכולת החדרים בארגזים זהים. פעולה זו תקל עליכם את הפריקה של הציוד בדירה החדשה.
  6. כתבו על כל קרטון את התכולה שלו ולאיזה חדר שייך. המובילים באתר ישמחו להניח כל קרטון בחדר הרלוונטי כך שהסידור של החפצים יהיה יותר נוח ויעיל.
  7. הכינו תיק עם חפצים לימים הראשונים בדירה החדשה.

מי מפרק ומרכיב את הרהיטים

פירוק והרכבת רהיטים היא משימה שמחייבת הבנה וחוש טכני וככל שהרהיטים יקרים יותר, כך הפירוק וההרכבה הופכים למורכבים.

אם אתם יודעים כיצד לפרק את הרהיטים ולהרכיב אותם בחזרה ואם יש לכם את הזמן שדרוש לכך, תוכלו לחסוך בעלויות ולהבטיח שהתהליך יתבצע באופן הרצוי.

לעומת זאת, אם אין לכם זמן או שאתם לא ״נגרים בנשמה״, כדאי שתחשבו על פתרון מקצועי.

חברות הובלה רבות ומובילים מציעים שירות של פירוק והרכבה אך חשוב לוודא שהתהליך מתבצע על ידי אדם מקצועי שיפרק באופן הנכון וגם ידע להרכיב את הרהיטים בלי לגרום לנזק.

בדקו שבצוות הסבלים יש אדם מקצועי שמתמחה בכך ושיוכל לעשות את זה באופן המצופה.

האם יש מספיק מקום בדירה החדשה

עוברים לדירה קטנה יותר מהדירה הנוכחית? עוברים לדירה מרוהטת או למגורים משותפים עם בן או בת הזוג? יכול להיות שלא יהיה מספיק מקום לכל החפצים, הרהיטים והארגזים. במצבים כאלה כדאי לשקול אם להתפטר מחלק מהחפצים או לאחסן אותם באמצעות שירותי אחסנה.

באתר ASK5 ניתן להשוות שירותי אחסון תכולת דירה שבמסגרתם תוכלו לאחסן את הפריטים לתקופה ארוכה או קצרה לפי הצורך.

עוד טיפים למעבר דירה

שימוש מושכל בטיפים למעבר דירה שסקרנו יכול למנוע בעיות, אי הבנות והטעיות ולכן אנו ממליצים בחום ליישם אותם ככל שניתן. זכרו שמעבר דירה אינו תהליך של מה בכך וחשוב להיערך אליו באופן הראוי. זה לא אומר שמדובר בתורה מסיני ובאימוץ של צעדים פשוטים והגיוניים אתם יכולים להבטיח מעבר חלק ויעיל.

רוצים ללמוד עוד? אנו ממליצים לקרוא את הטיפים לבחירת חברת הובלה ואת הטיפים לאריזת דירה למעבר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך