איך אורזים בית

אריזת דירה למעבר היא התהליך המרכזי והארוך מכל המשימות שצריך לבצע כשעוברים דירה. משך הזמן לאריזת דירה ממוצעת יכול להגיע בקלות למספר שבועות ובמרבית המקרים הוא מלווה באי נוחות ובבלאגן לא קטן.

כאן תוכלו למצוא את כל הטיפים לאריזת דירה למעבר ותשובות לשאלות כמו איך אורזים בית? מתי להתחיל, איך לקצר את הזמן שנדרש לארוז דירה ואיך לעשות את זה באופן מסודר ככל שניתן.

החשיבות של אריזת הדירה באופן יעיל

אריזה מחושבת ונכונה תאפשר לכם לעבור דירה באופן יעיל ומסודר, לקצר את הזמנים באופן משמעותי וגם לפרוק את התכולה בדירה החדשה בדרך מהירה יותר.

אף על פי שמדובר במשימה המרכזית, עוברי דירות רבים מעדיפים לנתב את כל המאמץ למציאת מובילים מומלצים בזמן שהם מזנניחים את האריזה או לא מבצעים אותה באופן המומלץ.

אין ספק שהזמנת הובלה היא חלק מרכזי אך כדי שהמעבר יהיה מושלם, חשוב להתכונן גם בהיבט של האריזה.

טיפים לאריזת דירה

מתי להתחיל לארוז את הבית למעבר?

הזמן הדרוש לאריזת דירה למעבר תלוי בגודל שלה ובכמות החפצים שבה. מומלץ להתחיל לארוז דירה ממוצעת בערך 3 – 4 שבועות לפני מועד ההובלה.

אם יש לכם דירה קטנה עם מעט חפצים, תוכלו להתחיל ולארוז אותה אפילו שבוע עד שבועיים לפני המעבר אך אם יש לכם דירה גדולה רוויה בתכולה, סביר להניח שתצטרכו להתחיל בתהליך אפילו 6 שבועות לפני שעוברים.

הימנעו מדחייה של האריזה לרגע האחרון מאחר שהמשימה הופכת למייגעת בהרבה וגם לפחות מאורגנת.

מיון החפצים

מעבר דירה הוא הזדמנות מצוינת להיפטר מחפצים וציוד שכבר אינם משמשים או נחוצים לכם.

עוד לפני תחילת האריזה וביצוע השלבים הבאים ברשימה, סרקו את הדירה ואתרו את החפצים והפריטים שאין לכם צורך בהם. את הפריטים שאינכם צריכים תוכלו לתרום, למכור או לזרוק וכך לנצל את ההזדמנות כדי לעשות סדר ואפילו לחסוך בעלויות ההובלה.

קרטונים וחומרי אריזה למעבר דירה

קרטונים למעבר דירה

אחרי שסרקתם את תכולת הדירה והבנתם מה אתם צריכים לארוז, הגיע הזמן להכין קרטונים וחומרי אריזה חיוניים למעבר דירה.

הדרך הזולה ביותר להשיג קרטונים למעבר דירה היא לבקש מהמובילים. באתר ASK5 אתם משווים מחירים בדרך חכמה שבה המובילים מתחרים עליכם ועושים מאמצים כדי שתבחרו בשירותים שלהם. האמצעים הטובים ביותר שעומדים לרשותם הם כדי לשדרג את השירות הם:

 1. להוזיל את המחיר של ההובלה ככל שהם יכולים.
 2. לשפר את השירות כשבין היתר רבים נוהגים לתת קרטונים לאריזה בחינם או בתשלום סמלי.

דרך נוספת להשיג חומרי אריזה וקרטונים היא להיעזר בחנויות שמתמחות בכך. אנו ממליצים בחום על אתר ״בסטבוקס״ או חנות ״הכל למוביל״. שני הספקים האלה ידועים במגוון הרחב, במחירים הזולים ובשירות מעולה. בחנויות לממכר חומרי אריזה למעבר דירה תוכלו למצוא קרטונים בגדלים ומסוגים שונים, פצפצים לאריזת חפצים שבירים, ניילון נצמד לאריזה והגנה על רהיטים, שקיות גדולות ועוד פריטים שיכולים לייעל את האריזה באופן משמעותי.

מה מתחילים לארוז?

הימנעו מאריזת כל החפצים בבת אחת וצרו סידור עבודה שמתאר את קבוצות החפצים שצריך לארוז והמועד שבו אתם מתכוונים לעשות את זה. חשוב שהתהליך יהיה מתוכנן ושיקח בחשבון את העובדה שמתחילים לארוז את החפצים שאין בהם שימוש וככל שמתקרבים למעבר הדירה, להתחיל ולארוז חפצים חיוניים יותר.

לפניכם מספר דוגמאות:

 1. אם אתם עוברים דירה בקיץ, תוכלו להתחיל לארוז את בגדי החורף.
 2. ניתן לארוז בתחילה את כלי המטבח שלא משמשים אתכם בשגרה.
 3. המשיכו באריזת חפצים חיוניים יותר ככל שתתקרבו למעבר.
 4. אריזת פריטים חיוניים בסמוך למעבר.

אריזת כל חדר בנפרד

אחת הטעויות הנפוצות היא אריזה של חפצים מכל הבא ליד. בדרך הזאת אתם אולי תקצרו את הזמן שנדרש כדי לארוז את הדירה אך מומלץ להימנע מכך לאור הבלאגן שצפוי לכם והעובדה שאת כל הזמן שחסכתם, תיאלצו להשקיע בסידור הדירה החדשה.

ארזו כל חדר בנפרד ואל תערבבו בקרטונים תכולה מחדרים שונים. בסיום האריזה סמנו את הקרטונים וכתבו מה הם מכילים ולאיזה חדר שייכים. כשהמובילים יפרקו את החפצים בדירה החדשה הם ידעו בדיוק באיזה חדר להניח כל קרטון כך שתוכלו לפרוק אותו באופן יעיל.

שימוש נכון בקרטונים

מלאו כל קרטון בפריטים מאותו סוג. לדוגמה: קרטון לצלחות, אחד לכוסות, אחר לנעליים, ארגז לבגדים וכיוצא בזה.

בתחתית הארגז הניחו את הפריטים הכבדים והמשיכו בהדרגה עד לפריטים הקלים ביותר. דאגו שהארגז יהיה מלא ומסודר, ומלאו רווחים בנייר אריזה מקומט או פריטי טקסטיל כמו מגבות. פעולה זו תמנע שברים ונזקים כתוצאה מתזוזות בזמן ההובלה. יש למלא את הארגזים כך שניתן יהיה לסגור אותם באופן נוח, מבלי שיהיה צורך לקפל או לעקם את הדפנות.

אריזת חפצים שבירים

אריזת חפצים שבירים

פריטים שבירים צריכים לקבל יחס מיוחד כדי להבטיח שהם יגיעו שלמים לדירה החדשה.

 1. ניתן לארוז פריטים שבירים קטנים בנייר אריזה או בניילון פצפץ.
 2. יש לארוז פריטים שבירים קטנים בקרטונים קטנים ומחוזקים להגנה טובה יותר.
 3. סמנו ארגזים עם תכולה שבירה באמצעות טוש עבה או מדבקה בולטת.
 4. השתמשו במגבות ומצעים כדי לרפד ארגזים עם פריטים שבירים.

איך לארוז בגדים למעבר דירה?

אריזת בגדים למעבר דירה

אחת השאלות הנפוצות היא איך אורזים בגדים למעבר דירה. התשובה היא שיש כמה טכניקות מאוד יעילות לעשות את זה והרי הן לפניכם:

 1. ניתן להשתמש בניילון וואקום שמסייע לצמצם את הנפח של הבגדים. זאת שיטה טובה אך אנו לא ממליצים עליה מפני שהיא אורכת זמן רב ושקיות הוואקום יקרות למדי.
 2. רפדו את הקרטונים בשכבות של נייר אריזה והכניסו את הבגדים.
 3. ניתן להשתמש בשקיות ניילון עבות כדי לארוז בגדים במהירות ובלי הצורך לסדרם בקרטונים. כך גם תחסכו בעלויות חומרי אריזה.
 4. ניילון נצמד לאריזה יכול להיות מאוד שימושי באריזת בגדים.
  • יש לכם בגדים תלויים על קולב? גלגלו את הניילון הנצמד על הבגדים בעודם תלויים והפכו אותם למקשה אחת והכניסו לשקית גדולה וחזקה או לקרטון. בדירה החדשה תוכלו לתלות אותם כמו שהם ולהסיר את הניילון.
   • יש לכם בגדים במגירות של השידה או הארון? הוציאו את המגירה ועטפו אותו על תכולתה בניילון נצמד והובילו לדירה החדשה.

פריקת המקרר

אף על פי שאנחנו לא ממש אורזים את המקרר, חשוב להכין אותו למעבר. מומלץ להפחית את כמות המזון שמאוחסנת במקרר ככל שמתקרבים להובלה עד כדי כך שביום המעבר הוא יהיה ריק לחלוטין, מנותק מהחשמל ולאחר שניקיתם אותו באופן יסודי.

תכננו את הצריכה והימנעו מרכישת של מזון רטוב בסמוך למעבר דירה.

אריזת פריטים יקרי ערך

מומלץ להכין קרטון נפרד או מזוודה עבור פריטים יקרי ערך כמו תכשיטים ומסמכים חשובים. את המזוודה עם החפצים והמסמכים יקרי הערך יש להעביר באופן עצמאי ולא באמצעות חברת ההובלה.

פירוק והרכבת רהיטים

בכל מעבר דירה יש רהיטים שצריך להוביל וכדי לעשות את זה באופן הנכון, חשוב לפרק אותם ככל שניתן. הפירוק צריך להתבצע על ידי אדם מנוסה כדי להבטיח שהרהיטים לא יפגעו וכדי שניתן יהיה להשתמש בהם גם לאחר ההרכבה.

אם אין לכם את הזמן או שאין לכם רקע טכני, מומלץ להיעזר במובילים שיעשו את זה עבורכם.

אם אתם עומדים לפרק ולהרכיב את הרהיטים בעצמכם, אנו ממליצים לפנות לכך מספיק זמן ולפרק בסבלנות. במידה שמדובר ברהיטים גדולים, שקלו לבקש עזרה. כדאי לצלם את הרהיט שמפרקים לפני הפירוק, במהלכו ולשמור על כל הברגים בשקית קטנה שתוצמד לאחד מחלקי הרהיט באמצעות מסקינטייפ. בסיום הפירוק עטפו את החלקים בניילון נצמד במספר שכבות.

רהיטים שמובילים מבלי לפרק מומלץ לעטוף בשמיכות ומספר שכבות של ניילון נצמד.

כל אחד צריך תיק קטן

הכינו תיק או מזוודה עם בגדים וחפצים חיוניים לשהות בדירה החדשה בימים הראשונים. בתקופה הזאת מרבית הפריטים עדיין יהיו בקרטונים וכדאי שלכל אחד מדיירי הבית יהיה תיק עם כל מה שהוא צריך עד לפריקה וסידור של החפצים שבקרטונים.

חברת אריזה למעבר דירה

אין ספק שהאריזה היא חלק תובעני במעבר ולא לכולם יש את הזמן או הרצון לעשות את זה. במצבים כאלה אנו ממליצים להזמין חברת אריזה למעבר דירה שתארוז עבורכם. שירות זה כרוך בעלות כספית אם כי באתר ASK5 תוכלו להשוות מחירים ולהזמין אותו בעלויות הרבה יותר משתלמות. כמו כן אורזים מקצועיים יכולים לארוז דירה גדולה בתוך יום או יומיים כך שהזמנת השירות תפנה לכם הרבה זמן ותקל עליכם במעבר דירה באופן משמעותי.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך