כניסה לבית חדש

מעבר לבית חדש הוא עניין מרגש אך כדי להגיע אל הרגע המיוחל ולהיכנס אל הדירה ברגל ימין, עליכם לבצע שלל משימות שמתחילות באריזה, ממשיכות בהובלה ומסתיימות בהכנת הדירה החדשה ועדכון נותני שירותים שונים.

ריכזנו לפניכם את הדברים שצריך לקחת בחשבון בעת כניסה לבית חדש מתוך תקווה שהמדריך יסייע לכם לבצע את הפעולות השונות באופן יעיל ויסודי.

רשימת משימות בכניסה לדירה החדשה

לפניכם רשימה שכוללת את הפעולות המרכזיות בכניסה לבית חדש.

 • בדיקת מערכות – נקודות חשמל, בדיקת המיזוג, מערכות לחימום מים, מתגים ותאורה.
 • בדק בית – שירות יעיל שיכול לסייע לגלות פגמים בדירה כשבין היתר ניתן למנות רטיבות, שיפועים לא תקניים ובעיות נוספות אחרות. את הדוח של בדק הבית ניתן להגיש לקבלן לתיקונים או כדי להוזיל את העלות של הדירה.
 • צביעת הדירה – בדרך כלל קבלנים צובעים את הדירה בצבעים זולים. באמצעות צביעה מקצועית והתאמה נכונה של צבעים, תוכלו לשדרג את המראה במינימום מאמץ ועלות.
 • עבודות גבס – בבתים חדשים רבים יש צורך בעבודות גבס שנועדו לעיצוב אך גם להסתרת תשתיות כמו ספרינקלרים.
 • הדברה – שירות זול שיכול לספק לכם הרבה שקט למשך שנים, בעיקר אם אתם נכנסים לדירת גן, בית פרטי או דירה בקומות נמוכות באופן יחסי.
 • תחזוקה ראשונית – שכוללת בין היתר התקנת גופי תאורה, מאוורי תקרה, מתלה לטלוויזיה, החלפת מנעול (בקניית דירה יד 2) ותיקונים או התקנות אחרות ככל שנדרש.
 • ניקיון יסודי של הבית החדש לפני הכניסה אליו.
 • עדכון ספקי תקשורת, גז וחשמל – העברת הכתובת בכל הגופים הרלוונטים וסגירת חשבונות בעזיבת הבית הישן. כמו כן יש להתחבר לרשת החשמל ולגז.
 • העברת כתובת – במשרד הפנים, בביטוח הלאומי, עדכון הרשות המקומית, קופות החולים, בנקים וגופים אחרים שנותנים לכם שירות באופן קבוע.
 • רכישת ביטוח תכולה ומבנה – מומלץ לבטח את הבית החדש. קיימת אפשרות לבטח רק את המבנה ויש אפשרות לבטח גם את התכולה בתוספת מחיר.
 • התקנת סורגים ובדיקת מעקות בטיחות – חשוב לבדוק אם יש צורך בסורגים ולבדוק ליקויי בטיחות אפשריים במעקות.
 • רכישת פריטים שונים כמו מכשירי חשמל, התקנת מזגנים וכן פריטים אחרים שאתם צריכים כמו גופי תאורה, רהיטים וכדומה.
 • התחברות לקבוצת הוואצסאפ של הבניין.

מומלץ לקרוא את רשימת מעבר דירה שהכנו.

הזמינו חברת הובלות


משווים מחירים וחוסכים בהובלה!

השוו מחירי הובלה בחינם ובלי סיכון וחסכו עד 40% במחיר


כניסה מוצלחת לבית חדש מותנית בהצלחת המעבר שלכם וכדי לעשות את זה, חשוב להתחיל בפעולות בסיסיות שקשורות במעבר.

כדאי להתחיל את המעבר וההכנות בממוצע כחודש-חודשיים לפני הכניסה.

במעבר יש שתי פעולות מרכזיות שכדאי להרחיב עליהן ולתת להן את הדגש. מצד אחד הובלה ומצד שני אריזה.

תוכלו למצוא חברת הובלה מומלצת באמצעות האתר ASK5 שמאפשר לכם להשוות הצעות אמיתיות של שירותי הובלות מכל הסוגים לרבות הובלות דירה בכל הארץ.

באמצעות האתר תוכלו להשוות ולהזמין מובילים לכל סוג של הובלה ושירותים נוספים כמו מנוף הרמה או שירותים משולבים של אריזה והובלה, והכל באופן מהיר, בלי התחייבות ובחינם לגמרי.

בנוסף כתבנו עבורכם מגוון מדריכים שכדאי מאוד לקרוא ושכוללים בין היתר דגשים להזמנת הובלה, אריזה ואפילו חוזה הובלות להורדה.

שימוש בהשוואת המחירים של ASK5 תעזור לכם למצוא חברת הובלה או מובילים פנויים באזור המגורים שלכם במהירות ובמחיר זול יותר בעשרות אחוזים.

אריזת הדירה הישנה

אריזת הדירה שממנה עוברים היא פעולה בסיסית שהרבה אנשים נופלים בה והמשמעויות של הטעויות האלה יכולות להיות מרחיקות לכת.

הסיבה בדרך כלל נעוצה בהיערכות לא נכונה ואריזה לא מסודרת שיכולים להשפיע על ההובלה, העלויות ואפילו הסידור של הבית החדש.

אנו ממליצים להתחיל את האריזה בהבנה מה צריך לארוז ועל מה אפשר לוותר. באופן הזה תוכלו לארוז ולהוביל פחות וכך לחסוך במאמץ, בזמן הנדרש ואפילו בעלויות ההובלה.

מי שמגדיל לעשות ואפילו למכור חלק מהפריטים הישנים לפני הכניסה לבית החדש, עשוי אפילו להרוויח כסף שישמש להוצאות המעבר הטופחות.

לאחר שהבנתם מה צריך לארוז, חשוב להכין קרטונים למעבר דירה וכן חומרי אריזה נדרשים.

אנו ממליצים על שתי דרכים אך ראשית נגיד מה אנו לא ממליצים והוא חיפוש של קרטונים בנקודות איסוף שונות.

הסיבה היא שזה מצריך הרבה זמן ולעתים קרובות לא תמצאו מספיק קרטונים מתאימים, בעוד שחלקם עשויים להיות מלוכלכים או אפילו להכיל בתוכם מזיקים שונים שאוהבים להסתתר בהם.

הדרך המומלצת היא לבקש מהמובילים. כמעט לכולם יש מלאי קרטונים שהם נותנים או מוכרים ללקוחות ואם תשכילו לבקש אותם, יש סיכוי סביר שתקבלו אפילו בחינם.

הדרך השנייה היא להיעזר בחנויות שמתמחות בכך ושמספקות קרטונים וחומרי אריזה במחירים שפויים ואפילו עם שליח עד לבית.

לאחר שקבלתם את הקרטונים, מומלץ לארוז לפי הטיפים לאריזת דירה למעבר. אם ננסה לסכם אותם נקבל רשימה פשוטה שיכולה לעשות הבדל ענק.

 1. התחילו בשלב מוקדם.
 2. תמיד מתחילים לארוז את החפצים הלא חיוניים וככל שמתקרבים למעבר מתחילים לארוז תכולה חיונית יותר.
 3. הקפידו לארוז כל חדר בנפרד ואל תערבבו בארגזים תכולה מחדרים שונים. הפעולה הזאת עושה הרבה סדר ותעזור לכם לסדר את הבית החדש במהירות.
 4. רישמו על גבי כל ארגז את התכולה שלו ולאיזה חדר הוא שייך. בזמן ההובלה תבקשו מהמובילים להניח כל ארגז בחדר הרצוי (זה כלול במחיר הובלה).
 5. היעזרו בפריטי טקסטיל שונים כמו מגבות כדי לרפד את הארגזים עם החפצים השבירים והעדינים.
 6. הכינו תיקים אישיים לכל אחד מדיירי הבית עם פריטים הכרחיים לימים הראשונים בדירה החדשה.
השוואת הובלות

פתרונות אחסנה שכדאי להכיר

לאחר האריזה אתם עשויים לגלות שבדירה החדשה אין מספיק מקום לכל החפצים שלכם אך אל דאגה.

אם לא מצאתם להם פתרון ואתם לא יכולים או מוכנים לוותר עליהם בשלב הזה, תוכלו להיעזר בשירותי אחסון דירות שמספקים לכם את האפשרות לשכור מחסן או יחידת אחסנה אישית שבה תוכלו לאחסן את כל הפריטים שאין להם מקום בדירה החדשה.

העלות של שירותי אחסנה משתנה ונקבעת לפי האזור הגיאוגרפי, הנפח הנדרש לאחסנה והתקופה.

בכל אופן מדובר בפתרון שיכול להיות זול למדי בעיקר כשעוברים לגור עם בני זוג, מחכים לסיום בנייה של דירה חדשה ובשלל מצבים אחרים שבהם מחפשים פתרון מהיר, נוח וזול לאחסון רהיטים וחפצים כאלה ואחרים.

העברת חשבונות והתמקחות על המחיר

העברת חשבונות ומנויים שונים היא עוד פעולה שצריכה להתבצע שהרי בסופו של דבר אתם רוצים להיכנס לדירה החדשה עם טלוויזיה ועם אינטרנט.

כדאי לדאוג להעברת החשבונות מספר שבועות לפני המעבר ולא לחכות לרגע האחרון ולגלות שאין טכנאים פנויים ושאתם עומדים להיכנס לבית החדש בלי ‘יס’, ‘הוט’ וכיוצא בזה.

בזמן העברת המנויים כדאי מאוד לבדוק את המחירים העדכניים. במרבית המקרים התמקחות קצרה יכולה להוזיל לכם את העלויות באופן ניכר.

התחברות לחברת גז

התחברות לגז במידת הצורך שונה משאר הפעולות מפני שבדירה החדשה יכול להיות שיש גז מרכזי או בלונים.

כך או כך תצטרכו לבדוק את זה ולדאוג להסדרת העניין לפני הכניסה לדירה החדשה.

פעולות נוספות שתצטרכו לבצע

כניסה לבית חדש מלווה גם במשימות שקשורות לעזיבת הדירה הישנה. בדקו שאתם משאירים דירה במצב סביר ככל שניתן ותדאגו לתקן את הליקויים. זכרו לסגור חשבונות שונים לוועד הבית, מים ארנונה וכו’.

אנו מזמינים אתכם לצפות במגוון המדריכים שפרסמנו בנושא ולהיעזר בשירותי האתר שיכולים לחסוך הרבה זמן וגם כסף בהובלה ובשירותי מעבר דירה אחרים. נסו עכשיו בחינם!

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך