כלב ברכב נוסע

מעבר דירה עם כלב דורש התייחסות שונה. לפניכם טיפים חיוניים שיסייעו לכם לעבור דירה באופן מאורגן ויעיל, גם אם יש לכם כלב שצריך לדאוג לו.

באתר ASK5 תמצאו את כל מה שצריך כדי לעבור דירה בהצלחה, אפילו עם בעלי חיים. באפשרותכם להשוות מחירי הובלה, לקרוא מגוון מדריכים שיסייעו לכם בכל שלב של המעבר ותוכלו גם להשוות שירותים תומכים כמו אריזה, אחסון תכולה ועוד.

מעבר לבית חדש יכול להיות מלחיץ עבור כל המעורבים, כולל כלבכם. קיבצנו מספר שלבים וטיפים שכדאי ליישם כדי להבטיח מעבר חלק גם לחברו הטוב ביותר של האדם.

תבדקו לאן אתם עוברים

יש לכם אחריות כלפי כלבכם ולכן צריך לבחור את הדירה החדשה גם בהתאם לצרכים שלו. יש חצר? מעולה! יש מרפסת? לא רע בכלל.

בנוסף כדאי לוודא שבאזור ישנם פארקים שבהם ניתן יהיה לטייל עם כלבכם מדי יום.

הכינו את הכלב למעבר לדירה חדשה

מעבר לאזור חדש עלול להכניס את כלבכם למתח ותחושה כאילו האזור הבטוח שלו נעלם לפתע. מדובר בתופעה נפוצה וטבעית שיכולה להוביל עד לכדי פגיעה ממשית בביטחון של בעל החי וניתן לטפל בה בקלות יחסית, אחת כמה וכמה אם אתם עוברים לגור באותה עיר או אזור.

כל מה שעליכם לעשות הוא להוציא את הכלב לטיול באזור המגורים החדש עוד הרבה לפני שאתם עוברים לשם. באופן הזה הוא יוכל להכיר ולהתרגל לאזור החדש כך שהמעבר לא יפול עליו כמו רעם ביום בהיר.


משווים מחירים וחוסכים בהובלה!

השוו מחירי הובלה בחינם ובלי סיכון וחסכו עד 40% במחיר


הכינו את הבית החדש לכלבכם

ודאו שהבית החדש שלכם ידידותי לכלבים על ידי בדיקת דברים כמו הגדר בחצר או מרפסת מאובטחת כך שהכלב לא יוכל לקפוץ ולנסות לברוח אל מקום המגורים המוכר שלו. כמו כן גידור חצר או המרפסת יצמצם באופן ניכר סכנות כמו כבישים, מגע עם כלבים אחרים וכיוצא בזה.

שמרו על שגרת החיים של כלבכם עקבית ככל שאפשר במהלך תהליך המעבר. זה כולל להאכיל אותם באותם הזמנים, לטייל איתם באותם הזמנים ולספק להם הרבה אהבה ותשומת לב.

השאירו את הכלב אצל המשפחה או חברים

מעבר דירה כולל בין היתר כניסה ויציאה של מובילים, נסיעות, שימוש בעזרים שונים כמו מנוף הרמה ועוד אמצעים וכלים שיכולים להכניס את הכלב למתח, וכבר היו מקרים של כלבים שברחו או תקפו מובילים מתוך לחץ.

ביום המעבר כדאי להשאיר את הכלב שלכם אצל חבר או בן משפחה מהימנים, ואפילו בפנסיון, כך שהכלב לא יחשף לכל תהליך המעבר וכדי שתוכלו להביא אותו באופן ישיר לדירה החדשה.

עדכנו את פרטי הצ׳יפ

עדכנו את אמצעי הזיהוי של הכלב שלכם, כולל המידע אודות הכתובת החדשה במיקרו-שבב שלו. פעולה זו תבטיח שאם הם ילכו לאיבוד ניתן יהיה למצוא ולהחזיר אותם לדירה החדשה.

הסתגלות לדירה החדשה

ברגע שתגיעו לבית החדש קחו את הזמן לעזור לכלבכם להסתגל לסביבה החדשה שלו. ודאו שיש לו פריטים מוכרים כמו מזרן, שמיכה וצעצועים. תנו להם אהבה ותשומת לב ונסו לשמור על השגרה שלהם עקבית ככל האפשר לרבות זמני יציאה לטיול היומי.

צאו לטיול

קחו את כלבכם לטיול בשכונה החדשה כדי לעזור לו להכיר את הריחות והמראות החדשים. אם כבר הרגלתם אותו לסביבה החדשה מבעוד מועד כפי שהמלצנו בטיפ הראשון, אז ההסתגלות תהיה מהירה וטובה יותר.

מזון ומים

מעבר מלווה בהרבה מתח ולכן צריך לספק לכלב את כל מה שהוא צריך כדי להקל עליו את המעבר.

וודאו שלכלבכם יש מספיק מים ומזון במהלך המעבר, פנקו אותו בממתק האהוב עליו (לבעלי חיים) והגדירו עבורו אזור בביתכם החדש שבו יוצבו המים, האוכל וכמובן שהאביזרים עליהם הוא רובץ.

תייעלו את המעבר

אם תצליחו לייעל את מעבר הדירה שלכם, תוכלו לפנות זמן רב יותר עבור יקירכם ולהפחית את הפגיעה בשגרת החיים למינימום האפשרי. שירותים כמו אריזה והובלה עשויים לקצר את זמן האריזות ואי הנוחות במספר שבועות. אם אין באפשרותכם להזמין הובלה ואריזה, תוכלו להיעזר במדריכים שמסבירים איך להשיג קרטונים וחומרי אריזה למעבר דירה, איך לעדכן את הכתובת החדשה ועוד.

עוברים מבית מושכר? הכינו את הכלב גם לזה

אם אתם עוברים דירה מבית מושכר, יש סיכוי סביר שהבעלים של הדירה יהיו מעוניינים להכניס דיירים חלופיים. במקרה כזה תתבקשו לקבל אחת לשבוע או יותר, דיירים פוטנציאלים שבאים להתרשם מהדירה. במצב כזה כדאי להכין את כלבכם ולמצוא לו פתרון הולם כדי שהוא לא ירגיש חסר ביטחון וכדי שלא יתקוף חלילה מי מבאי הבית.

גם לכלבכם מגיע ארגז

מומלץ להפריד את החפצים של כלבכם מהקרטונים שמשמשים אתכם לאריזת הדירה משתי סיבות עיקריות. ראשית אנחנו רוצים שכל החפצים יהיו נגישים מבלי שנצטרך לפתוח עשרה ארגזים רק כדי למצוא את המזון של הכלב. שנית, באופן הזה נוכל לשמור על היגיינה מרבית גם בזמן שאורזים את כל החפצים. 

אנו משקיעים זמן ומאמץ כדי להביא לכם את המדריכים הטובים ביותר שיסייעו לעבור דירה כמו גדולים – גם בחברת כלבכם.

זכרו שמעבר דירה יכול להיות חוויה מלחיצה עבור הכלב שלכם אך על ידי ביצוע השלבים שסקרנו, אתם יכול למזער את הלחץ ולהבטיח מעבר חלק לבית החדש.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך