מובילים שלא מגיעים משבשים את מעבר הדירה

אחת התופעות המוזרות ביותר בענף ההובלות הוא היעלמות של מובילים ביום הובלת הדירה. החלטנו להרים את הכפפה ולהסביר את התופעה, מתי היא מתרחשת וכיצד תוכלו להבטיח שהמובילים שלכם לא יעלמו לשום מקום.

לפני מספר ימים בקרתי אצל אחד מהמובילים שמפורסמים באתר ותוך כדי שיחה חברית, הגיעה למשרד לקוחה שהזמינה את שירותיו. בשיחה הסבירה הלקוחה שבפעם האחרונה שעברה דירה, המובילים ששכרה פשוט לא הגיעו וניתקו איתה כל קשר – בלי סיבה ובלי הסבר הגיוני.

מיותר לציין את עגמת הנפש שנגרמה לאותה בחורה כתוצאה מההתנהלות המבישה של אותם מובילים ואת הנזק שנגרם לה כגון איחור בפינוי הדירה והמאמצים לחפש חברת הובלות אחרת שתסכים לבצע את ההובלה בהתראה קצרה כל כך – דבר שגרם לה לסור אל משרדי החברה ששכרה על מנת לוודא שמדובר במובילים רציניים.

למרות שכל מי שעוסק בענף ההובלות מכיר את התופעה, המקרה גרם לי לכתוב פוסט שיסביר לכם כיצד להימנע ממקרים שכאלה ולא ליפול קורבן למובילים שרלטנים.

מדוע חברות הובלה מסוימות נוטות להיעלם ביום ההובלה

קודם כל חשוב לציין שברוב המקרים, נטישה של חברת הובלות ביום המעבר אינה משהו אישי. אני בטוח שזה לא יעודד אדם שבזה הרגע חברת ההובלות נטשה אותו אך זה בהחלט יכול ללמד אותנו כיצד להימנע מתופעות שכאלה ולא להגיע לסטטיסטיקה העגומה.

מחיר הובלות דירה
כסף וחוסר אמינות הם הגורמים העיקריים לבעיה

הגורם המרכזי הוא בדרך כלל הרצון לעשות כסף קל יותר על חשבון ערכי שירות ומקצועיות.

נניח שהזמנתם הובלה לתאריך מסויים והכל נראה תקין – לפחות מהצד שלכם. מה יעבור למובילים ששכרתם בראש אם יום לפני יקבלו טלפון מלקוח אחר שמוכן לשלם פי שניים על הובלה דומה רק בגלל שהמובילים ששכר נעלמו לו…?

יש כאן מעין דלת מסתובבת בה מובילים מסויימים נעלמים ללקוחות שנאלצים לשלם מחירים מופקעים עבור הובלות מיידיות ולא קשה להניח שעצם התשלום המופרז עשוי לגרום לחברת ההובלות ששכרתם ברגע האחרון, להתפתות ולנטוש את המחויבויות שלה כלפי לקוחות אחרים.

נראה כאילו שכולם דופקים את כולם אך זה בדיוק המקום לומר שרוב המובילים הם אנשים הגונים וחשוב מכך – ביכולתכם למנוע תופעות שכאלה על ידי נקיטת מספר צעדים פשוטים שיבהירו לחברת ההובלות ששכרתם, שלכם לא מבריזים וכל היעלמות שכזו תעלה להם בסכום כסף שלא משתלם לשלם אפילו לא כדי לקבל עבודה מיידית ויקרה מלקוח אחר.

מימדי התופעה בקרב חברות הובלות

אני לא מכיר מחקר שבדק את גודל התופעה אך משיחות עם חברים ולקוחות שונים, עושה הרושם שמדובר בתופעה רחבה שבאה לידי ביטוי באופן מובהק בחודשי הקיץ.

בחודשים הללו, הביקוש לשירותי הובלות נמצא בשיאו. מדובר בביקוש הגדול פי 3-4 ביחס לחודשי השנה! הטירוף הזה גורם למספר מובילים כאמור לוותר על עקרונות מוסריים ועסקיים ולרדוף אחר כסף קל על חשבון הלקוח. התופעה כל כך בעייתית בתקופת הקיץ עד שכבר שמעתי על אנשים מסויימים שהחליטו להפוך את הקומבינה למקצוע. כשמגיעים חודשי הקיץ הם עוזבים את עיסוקם המרכזי, מארגנים טנדר ומפרסמים את עצמם כחברת הובלות. עם סיום עונת ההובלות, הם חוזרים לשגרת חייהם לאחר שבמקרים רבים השאירו אחריהם אדמה חרוכה ולקוחות מאוכזבים.

בנקודה זו ברצוני לציין שאנו עושים מאמצים על מנת להימנע מהופעת מובילים כאלה באתר ASK5.

כיצד תמנעו את התופעה ותבטיחו מעבר דירה חלק?

ישנן מספר נקודות שיבטיחו לכם מעבר דירה חלק. אני מאמין שהקפדה על הנקודות הללו תסנן מובילים לא מקצועיים מצד אחד ותבטיח שירות משביע רצון מצד שני.

לפניכם מספר צעדים שלדעתי יבטיחו לכם מעבר דירה חלק – לפחות מצד חברת ההובלות.

התארגנו מספר שבועות לפני מעבר הדירה

ב-99% מהמקרים, אנו יודעים בדיוק את תאריך המעבר שלנו. מה הסיבה אם כן שאנשים רבים נזכרים לתאם את שירותי ההובלה שבוע או שבועיים לפני המעבר? אינני יודע אך מה שברור הוא שאיתור חברת הובלות בשלב מאוחר יכולה להכניס אתכם לצרות. פרק זמן קצר לא מאפשר לכם לבצע בדיקה נאותה של האנשים שאמורים להיכנס לביתכם ולהוביל את התכולה היקרה כל כך. מעבר לכך, איתור חברת הובלות בשלב מאוחר, עשוי לייקר לכם את ההובלה באחוזים ניכרים – במיוחד בחודשי הקיץ שבהם הביקוש לשירותי הובלה כאמור נמצא בשיאו.

ההמלצה שלי היא להתחיל ולהתארגן לפחות חודש לפני המעבר וכמדובר בתקופות בהן הביקוש למובילים גבוה, אני מציע להתחיל ולאתר מובילים אפילו חודשיים לפני המעבר.

השוו הצעות מחיר של מובילים

האתר ASK5 מציע לכם מערכת מהפכנית להשוואת מחירי הובלות שתחסוך לכם זמן וכסף. היעזרו במערכת והזינו את פרטי ההובלה. בתוך מספר דקות תוכלו להשוות עד 5 הצעות מחיר ממובילים שפנויים בתאריך המבוקש. אל תתפתו לבחור דווקא בהצעה הזולה ביותר (אם כי במקרים רבים היא תהיה ההצעה המשתלמת ביותר) לפני שתשלימו את תהליך הבדיקה שלכם. כפי שמתואר בנקודות הבאות.

תאמו פגישה

אספתם מספר הצעות אטרקטיביות ויש כמה מובילים שנשמעו ממש נחמדים בצידו השני של הקו. חכו! לעולם אל תשכרו חברת הובלות בהסתמך על שיחה טלפונית. הסיבות לכך רבות ומגוונות אך לדעתי החשובה מכולן היא חוסר היכולת שלכם להסביר מה בדיוק צריך להוביל ובדיוק על הסעיף הזה, יכולים לקום קונפליקטים וויכוחים ביום ההובלה. תנו למובילים להעריך את תכולת הדירה שצריך להוביל ועל סמך הנתונים הללו לספק הצעת מחיר אמינה.

מעבר לכך, פגישה קצרה תיצור יחסי אמון ותעזור לכם להכיר את הצד השני באופן טוב הרבה יותר. זכרו שבסופו של דבר אתם מכניסים לביתכם אנשים זרים ועדיף שיהיה לכם מושג מיהם. כמו כן בררו האם חברת ההובלות מחזיקה בביטוח תקף.

מומלץ להתמקד במובילים בעיר שלכם

להזמנת מובילים בעיר שלכם יש יתרונות רבים כשבין היתר הקרבה מסייעת להם להגיע אליכם בלי בעיה ולתת הצעת מחיר בביתכם.

לעתים קרובות כשהמרחק גדול, המוביל יכול לנסות ולהתחמק מהגעה לצורך הצעת מחיר וחתימת חוזה וכאן יכולה להיות בעיה.

מעבר לכך הזמנת מוביל בעיר שלכם יכולה להתברר כמשתלמת יותר מהסיבה שבהיעדר נביעות ארוכות, העלויות והזמן שנדרשים הולכים ויורדים.

לדוגמה, אם אתם צריכים להזמין הובלה בבאר שבע אין סיבה ממשית שתפנו אל חברת הובלות באשדוד ואפילו לא אל חברת הובלות באשקלון. המרחקים יקשו עליכם לקבל מחיר אטרקטיבי והעלויות יכולות להתברר כיקרות.

בדקו הימצאותו של ביטוח הובלות תקף

קיימתם פגישה והכל נראה תקין לחלוטין. זה הזמן לבדוק את הימצאותו של ביטוח הובלות תקף. להבדיל מביטוח רכב סטנדרטי, ביטוח הובלות יבטיח שיפוי עבור כל נזק שעשוי להיגרם במהלך ההובלה – מתחילתה ועד סופה. כמו כן הימנעו מתשלום ללא קבלות. צעד זה אולי יוזיל את העלויות אך יבטל את הכיסוי הביטוחי שלכם. אם תשאלו אותי – לכו על בטוח.

בקשו המלצות

זוהי נקודה שרבים נוטים שוכחים אותה אך מה איכפת לכם לבקש מספרי טלפונים של לקוחות שחברת ההובלות שלפניכם שירתה אותם בזמן האחרון. אם מדובר בחברה רצינית, הם אפילו ישמחו לתת לכם כמה לקוחות ממליצים ויתגאו בזה כך שכבר בשלב זה תדעו אם באמת מדובר בחברה רצינית או כזו שנחמדה כלפי הלקוחות – עד יום מעבר הדירה… מעבר לכך, אני ממליץ להרים טלפון לחלק מהמספרים שקבלתם ולהתרשם מהשירות שקבלו.

חתמו על חוזה הובלות מפורט

חתימה על חוזה מעבר דירה
חתימה על חוזה מעבר דירה

אחד האמצעים שחובה ליישם לפני שכירת חברת הובלות הוא חתימה על חוזה הובלות דירה מפורט.

חוזה זה צריך לכלול את כתובתכם (של שתי הדירות), קומות, לציין אם ישנה מעלית, לציין את כמות התכולה שיש להוביל (לאחר הערכה של המובילים בעצמם), תאריך ושעת ההובלה, מספר המובילים, שם החברה המבצעת, מחיר כולל מע”מ וכל פרט אחר שנראה לכם הגיוני. לנוחיותכם, תוכלו למצוא באתר ASK5 חוזה הובלות דירה אותו תוכלו להדפיס ולעשות בו שימוש.

אני בטוח שגילוי ערנות והקדשת המשאבים הראויים לבחירת חברת הובלות מקצועית, יבטיחו לכם שירות הוגן ומעבר דירה חלק. מעבר לכך, שימוש במערכת השוואת מחירי הובלות שבאתר, תחסוך לכם זמן וכסף ותביא את המובילים להתחרות על ליבכם.

ומה עם הלקוחה מתחילת הסיפור?

אם אתם שואלים לגבי הלקוחה המוטרדת, לאחר שהכירה את הנפשות הפועלות (מדובר בחברת הובלות מהרציניות בארץ) התרצתה והמשיכה לדרכה. אני יכול להעיד מניסיוני האישי אם אותה חברת הובלות שבאמת אין לה כל סיבה לדאגה. היא עשויה לשלם מעט יותר אך לקבל שירות אמין ומקצועי המלווה בביטוח מתאים ובאנשים טובים. זה בדיוק מה שכל אחד צריך בזמן מעבר דירה – את השקט הנפשי לדאוג לסידורים השונים ולא להתעסקות עם דברים קטנוניים שקשורים בחברת ההובלות.

באתר ASK5 אנו עושים מאמצים על מנת להבטיח שחברות ההובלה יספקו את השירות הטוב ביותר ללקוחותינו – בין היתר הפסקת העבודה עם חברות שלא עמדו בכללי שירות נאותים. יחד עם זאת, אין באפשרותנו לעקוב אחרי כל מוביל ומוביל 24 שעות ביממה ולכן אנו ממליצים בחום לבדוק את חברת ההובלות ולנקוט בצעדים שתוארו במדריך זה ובמדריכים אחרים שפורסמו באתר. אנו בטוחים שאם תקפידו על יישום הצעדים הללו, לא תהיו חלק מהסטטיסטיקה העגומה וגם אם כן, תמיד יהיה ברשותכם מסמך משפטי שיגן עליכם ויגרום לחברת ההובלות לשפות אתכם.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך