הצהרת נגישות

סטטוס תאימות לאתר ask5

אנו מאמינים בתוקף כי האינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכל אחד, ומחויבים לספק אתר אינטרנט נגיש לקהל הרחב ביותר האפשרי, ללא קשר לנסיבות וליכולת.

כדי להגשים זאת, אנו שואפים לדבוק בקפדנות ככל האפשר בהנחיות נגישות תוכן האינטרנט של World Wide Web Consortium (W3C) 2.1 (WCAG 2.1) ברמת AA.
הנחיות אלה מסבירות כיצד להנגיש תוכן אינטרנט לאנשים עם מגוון רחב של מוגבלויות. עמידה בהנחיות אלה מסייעת לנו להבטיח שהאתר יהיה נגיש
לכל האנשים: אנשים עיוורים, אנשים עם מוגבלות מוטורית, לקות ראייה, מוגבלות קוגניטיבית ועוד.

אתר זה משתמש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל עת. אנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לאנשים עם ספציפיים
מוגבלות להתאמת ממשק המשתמש (ממשק המשתמש) של האתר ולעצב אותו לצרכיהם האישיים.

בנוסף, האתר משתמש ביישום מבוסס AI שפועל ברקע ומייעל את רמת הנגישות שלו כל הזמן. יישום זה מתאים את ה- HTML של האתר, את הפונקציונליות וההתנהגות שלו לקוראי מסך המשמשים את המשתמשים העיוורים, ולפונקציות מקלדת המשמשות אנשים עם מוגבלות מוטורית.

אם מצאת תקלה או שיש לך רעיונות לשיפור, נשמח לשמוע ממך. תוכל לפנות למפעילי האתר באמצעות הדוא”ל הבא ask5.co.il@gmail.com

קורא מסך וניווט במקלדת

האתר שלנו מיישם את טכניקת ARIA (Accessible Rich Internet Applications), לצד שינויים התנהגותיים שונים, כדי להבטיח שמשתמשים עיוורים מבקרים עם קוראי מסך מסוגלים לקרוא, להבין ולהנות מפונקציות האתר.

אופטימיזציה לקורא מסך

אנו מפעילים תהליך רקע שלומד את רכיבי האתר כדי להבטיח תאימות שוטפת גם בעת עדכון האתר.
בתהליך זה אנו מספקים לקוראי המסך נתונים משמעותיים באמצעות קבוצת התכונות של ARIA.

הנחיות אימות להזנת טפסים

תפקידי אלמנט כגון כפתורים, תפריטים, דיאלוגים מודאליים ואחרים. בנוסף, תהליך הרקע סורק את כל תמונות האתר ומספק תיאור מדויק ומשמעותי המבוסס על זיהוי אובייקט תמונה כתג ALT (טקסט חלופי).
כדי להפעיל התאמות של קוראי מסך בכל עת לחצו על שילוב המקלדת Alt + 1. משתמשי קורא מסך מקבלים גם הודעות אוטומטיות להפעלת מצב קורא המסך ברגע שהם נכנסים לאתר.

התאמות אלה תואמות את כל קוראי המסך הפופולריים, כולל JAWS ו- NVDA.

אופטימיזציה לניווט מקלדת

תהליך הרקע גם מתאים את ה- HTML של האתר ומוסיף התנהגויות שונות באמצעות קוד JavaScript כדי להפוך את האתר לפעול על ידי המקלדת.

זה כולל את היכולת לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו- Shift + Tab, להפעיל נפתח עם מקשי החצים, לסגור אותם באמצעות Esc, לחצני הדק וקישורים באמצעות מקש Enter, לנווט בין רכיבי רדיו ותיבות סימון באמצעות מקשי החצים וכן מלא אותם באמצעות מקש הרווח או מקש Enter.

כמו כן משתמשי המקלדת ימצאו תפריטים ניווט מהיר ודילוג על תוכן הזמינים בכל עת על ידי לחיצה על Alt + 1 או כאלמנטים הראשונים של האתר בזמן הניווט עם המקלדת.

תהליך הרקע מטפל גם בחלונות קופצים שהופעלו על ידי הזזת מיקוד המקלדת לעברם ברגע שהם מופיעים, ולא מאפשרים להיסחף למיקוד מחוץ לו.

משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון “M” (תפריטים), “H” (כותרות), “F” (טפסים), “B” (כפתורים) ו- “G” (גרפיקה) כדי לקפוץ לאלמנטים ספציפיים.

פרופילי נכים הנתמכים באתר שלנו

מצב בטוח לאפילפסיה: פרופיל זה מאפשר לאנשים עם אפילפסיה להשתמש באתר בבטחה על ידי ביטול הסיכון להתקפים הנובעים מהנפשות מהבהבות או מהבהבות ושילובי צבעים מסוכנים.

מצב לקוי ראייה: מצב זה מתאים את האתר לנוחות המשתמשים עם ליקויי ראייה כגון ראייה מתדרדרת, ראיית מנהרה, קטרקט, גלאוקומה ואחרים.

מצב מוגבלות קוגניטיבית: מצב זה מספק אפשרויות סיוע שונות שיעזרו למשתמשים עם ליקויים קוגניטיביים כמו דיסלקציה, אוטיזם, CVA ואחרים, להתמקד באלמנטים החיוניים של האתר ביתר קלות.
מצב ידידותי ל- ADHD: מצב זה עוזר למשתמשים עם ADHD ונוירו הפרעות התפתחותיות לקריאה, עיון והתמקדות במרכיבי האתר הראשי ביתר קלות תוך צמצום משמעותי של הסחות דעת.

מצב עיוורון: מצב זה מגדיר את האתר כך שיהיה תואם לקוראי מסך כמו JAWS, NVDA, VoiceOver ו- TalkBack. קורא מסך הוא תוכנה למשתמשים עיוורים המותקנת במחשב ובסמארטפון, ואתרי האינטרנט חייבים להיות תואמים אליו.

פרופיל ניווט במקלדת (לקוי במנוע): פרופיל זה מאפשר לאנשים עם מוגבלות מוטורית להפעיל את האתר באמצעות מקש Tab, Shift + Tab ומקשי Enter. משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון “M” (תפריטים), “H” (כותרות), “F” (טפסים), “B” (כפתורים) ו- “G” (גרפיקה) כדי לקפוץ לאלמנטים ספציפיים.

התאמות נוספות של ממשק משתמש, עיצוב וקריאות:

התאמות גופנים – משתמשים, יכולים להגדיל ולהקטין את גודלו, לשנות את משפחתו (סוג), להתאים את המרווח, היישור, גובה הקו ועוד.
התאמות צבע – משתמשים יכולים לבחור פרופילי ניגודיות צבע שונים כגון בהיר, כהה, הפוך ומונוכרום. בנוסף, משתמשים יכולים להחליף ערכות צבעים של כותרות, טקסטים ורקעים, עם למעלה משבע אפשרויות צבע שונות.
אנימציות – משתמשים באפילפסיה יכולים להפסיק את כל האנימציות הפועלות בלחיצת כפתור. אנימציות הנשלטות על ידי הממשק כוללות קטעי וידאו, קובצי GIF ומעברים מהבהבים של CSS.
הדגשת תוכן – משתמשים יכולים לבחור להדגיש אלמנטים חשובים כמו קישורים וכותרות. הם יכולים גם לבחור להדגיש אלמנטים ממוקדים או ריחפים בלבד.
השתקת שמע – משתמשים עם מכשירי שמיעה עלולים לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות עקב השמעת שמע אוטומטית. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים להשתיק את האתר כולו באופן מיידי.
פונקציות נוספות – אנו מספקים למשתמשים אפשרות לשנות את צבע וגודל הסמן, להשתמש במצב הדפסה, להפעיל מקלדת וירטואלית ועוד פונקציות רבות אחרות.
תאימות לדפדפן וטכנולוגיה מסייעת

אנו שואפים לתמוך במגוון הרחב ביותר של דפדפנים וטכנולוגיות מסייעות ככל האפשר כך שהמשתמשים שלנו יכולים לבחור את הכלים המתאימים ביותר עבורם.

אנו משקיעים מאמץ כדי להיות מסוגלים לתמוך בכל המערכות העיקריות המהוות מעל 95% מנתח השוק של המשתמשים, כולל Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera ו- Microsoft Edge, JAWS ו- NVDA (קוראי מסך), שניהם עבור חלונות ומשתמשי MAC.

הערות, הערות ומשוב

למרות מאמצינו לאפשר לכל אחד להתאים את האתר לצרכיו, יתכן שישנם דפים או קטעים שאינם נגישים לחלוטין, נמצאים בתהליך נגישות או חסרים פיתרון טכנולוגי הולם להנגשתם.

ובכל זאת, אנו משפרים ללא הרף את הנגישות שלנו, מוסיפים, מעדכנים ומשפרים את האפשרויות והתכונות שלה ופיתוח ואימוץ טכנולוגיות חדשות. כל זה נועד להגיע לרמת הנגישות האופטימלית, בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית.

נתקלתם בבעיה, ליקוי, תקלה או רעיון לשיפור? נשמח מאוד לשמוע את המשוב שלכם ולעשות מאמץ כדי לספק את הצרכים שלכם באופן הטוב ביותר.

לקבלת סיוע, אנא פנו אל ask5.co.il@gmail.com